ایمیل وبلاگ

ایمیل وبلاگ: DaryayeElm.Blogspot@gmail.com

تیر ۲۷، ۱۳۸۹

انجام عملیات دیگر در هنگام نصب ویندوز

یکی از کارهایی که کلیه کاربران هر از گاهی خواسته یا ناخواسته به سراغ آن میروند ، نصب نسخه های مختلف ویندوز است. به دید بسیاری از افراد نصب ویندوز یک پروسه خشک و تکراری است و در هنگام نصب آن تنها میتوان صبر کرد تا کار به اتمام برسد. اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید در هنگام نصب ویندوز و عبور از مرحله اولیه، شما میتوانید در حین نصب به گشت و گذار در محیط CMD هم بپردازید! این کار وقتی بسیار به کمک شما میاید که به فرض هنگام نصب از شما درخواست شماره سریال شود و شماره سریال داخل فایل متنی داخل خود CD نصب ویندوز باشد ، با این ترفند میتوانید همان موقع فایل متنی خود را باز کرده و سریال را بخوانید. همچنین شما قادر خواهید بود فایل های exe را نیز اجرا کنید، بدین معنی که به هنگام نصب ویندوز شما میتوانید نرم افزارهای جانبی را نیز به شکل همزمان بر روی سیستم خود نصب کنید.

بدین منظور:
پس از عبور از مراحل اولیه و انتخاب درایو ها و رستارت سیستم، شما میتوانید با فشردن دو کلید Shift و F10 به شکل همزمان وارد محیط CMD شوید. با استفاده از این محیط کلیه عملیات اجرایی فوق را میتوانید صورت دهید.

۱ نظر:

  1. سلام من خیلی به رشته هوافضا علاقه دارم سال دیگه هم کنکور دارم به نظر میاد اطلاعات شما در این باره زیاد باشه میخوام بدونم به طور کلی ازین رشته راضی هستید یا نه؟ اگه ممکنه نظرتونو به وبلاگم به ادرس www.microbe74.blogfa.com ارسال کنید واقعا ممنونم

    پاسخحذف